O škole

Sme otvorenou neplnoorganizovanou školou rodinného typu. Naša škola leží v malebnom prostredí Západných Tatier s nádherným výhľadom na vrch Kriváň. V  zrekonštruovanej budove sa skrýva dvojtriedna základná škola, materská škola, školský klub detí a školská jedáleň. Podmienky pre výchovno vzdelávaciu činnosť sú veľmi dobré, škola je umiestnená v bezhlučnom a bezprašnom prostredí. Máme k dispozícii veľkú záhradu s novovybudovaným multifunkčným ihriskom. V dvoch triedach sa vyučujú štyri ročníky. V tomto školskom roku sa učia spolu prváci s tretiakmi a druháci so štvrtákmi.  Možno sa niekomu zdá, že takéto vyučovanie je neefektívne. My ale vieme, že žiaci potrebujú individuálny prístup, trpezlivosť a starostlivosť. Pre nás je veľmi dôležité, ako sa dieťa v škole cíti.

Materská škola je jednotriedna. Deň v našej materskej  škole plynie deťom pri rôznych činnostiach a hrách, pri ktorých si formujú svoju osobnosť, získavajú nové poznatky, tvoria, pozorujú, experimentujú a hrajú sa.

Klíma školy a klíma triedy sú významnou emocionálnou záležitosťou. Naša škola je  miestom poskytujúcim žiakom ZŠ a deťom MŠ nielen nové vedomosti, ale aj miestom, v ktorom sa žiaci cítia bezpečne, v ktorom môžu rozvíjať nielen kognitívnu, ale aj emocionálnu stránku svojej osobnosti . V tejto oblasti výchovu a vzdelávanie sa teda orientujeme na  osobnosť žiaka, zohľadňujeme  jeho individuálne potreby.

V kontakte žiak – učiteľ prevláda v našej škole priateľská neformálna atmosféra. Žiakom  poskytujeme priestor na opravu nevydarených výkonov, individuálne sa venujeme žiakom slabo prospievajúcim a integrovaným. Žiakom a deťom s nízkym sebavedomím  postupne vštepujeme presvedčenie , že každý z nich je jedinečná osobnosť, dôležitá pre ostatných, učíme deti vážiť si seba samého a tak aj druhých, vedieť  oceniť a ohodnotiť svoje výkony v škole i správanie.

• Základná škola s materskou školou Liptovská Kokava
    Liptovská Kokava 391